IFS ÇÖZÜMLERİ

IFS ÇÖZÜMLERİ

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ÇözümleriÜRETİM


IFS Uygulamaları, uçtan uca tüm ihtiyaçlarınızı tek bir ürünle çözen, esnek mimarisi sayesinde ihtiyaçlarınıza göre kolaylıkla uyarlanabilen entegre bir Proses Üretim Çözümüdür.


IFS Uygulamaları, farklı üretim şirketinin taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlanmış tek, entegre, bulut etkin bir çözümdür. Satış pazarlamadan üretime, planlamadan satış sonrası servis hizmetlerine kadar bir şirketteki tüm süreçleri uçtan uca ve tek bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemi üzerinde birbirine bağlar. Esnek mimarisi sayesinde ihtiyaçlarınıza göre kolaylıkla uyarlanabilir,stoğa üretim (MTS), tahmini üretim (MTF), karışık mod, özel veya kısa ömürlü ürün üretimi yanında, üretim siparişine göre tasarım (ETO), siparişe göre yapılandırma (CTO), siparişe göre üretim (MTO) gibi tüm üretim yöntemlerini kapsayan, alanında en iyi çözümler sunar.

PROSES ÜRETİM


IFS Uygulamaları Proses Üretim Çözümü, şirketinizin ihtiyaç duyduğu her türlü hat üretimi, tekrarlı üretim yada bütüncül olarak da kullanabileceğiniz proses, stoğa üretim, siparişe özel üretim ve parti için karışık mod üretim gibi çeşitli üretim modeline destek vermektedir.


Proses Üretim için özel olarak tasarlanmış Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümümüz; ileri/geri tam izlenebilirlik ve secere takibi gibi fonksiyonların yanı sıra, formülasyon ve reçete yönetimi parti dengeleme ve çoklu ölçü birimleri (MUoM) gibi IFS Uygulamaları'nın kendi bünyesinde topladığı özellikleri de sunar.

YÜKSEK TEKNOLOJİ VE KESİKLİ ÜRETİM


Şirketlerin, Endüstri 4.0'ın ışık tuttuğu akıllı fabrikalar/dijital dönüşüm yolculuğunda; onlara rehberlik ediyor ve daha çevik, daha verimli, daha karlı ve hepsinden önemlisi sürdürülebilir olmalarını sağlamak üzerine yenilikçi çözümler geliştiriyoruz. IFS, kesikli üretim alanında müşteri odaklı ve lider bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Tedarikçisi olarak değerlendirilmektedir.


IFS Kesİklİ Üretİm Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümümüz

  • Endüstriyel üretim şirketleri

  • Yüksek teknoloji üreticileri

  için değer yaratan çözümler sunar.


Yüksek teknoloji ve endüstriyel üretim uzmanlarımızla kesikli üretim için sınıfının en iyi ERP çözümlerini sunarak, sadece bugünün ihtiyaçlarına değil, gelecekteki ihtiyaçlarınıza da yönelik yenilikçi çözümler geliştiriyoruz.

SAVUNMA SANAYİ ÜRETİCİLERİ


IFS Uygulamaları, havacılık ve savunma sanayi üretimi için alanında en başarılı Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümünü sunar. IFS Erp, tasarımdan karmaşık üretim projelerine ve satış sonrası desteğe kadar; tüm ürün yaşam döngüsü yönetimini (PLM) destekler. Bunun yanı sıra, "Savunma ve Havacılık sektörüne özel ihracat kontrolü" gibi gereklilikler için de gelişmiş parametreler sunar. Savunma sanayi programları uzun bir süreyi kapsadığından, müşterilerin beklentilerini doğru hizmetlerle karşılamak çok önemlidir.


Bu nedenle IFS Uygulamaları’nın ürün yaşam döngüsü yaklaşımı, PLM’in de ötesine geçmektedir. Bu yaklaşım müşterileri, ürünleri ve varlıkları içerecek şekilde kapsamlıdır. Bu sayede, hangi pazarlara hizmet vereceğinize ve hangi ürünleri geliştireceğinize daha çabuk karar verebilirsiniz.PROJE


Proje Odaklı Entegre Çözüm

IFS, bir projenin tüm yaşam döngüsünü ve aşamalarını yöneten proje merkezli, entegre bir çözüm sunar. IFS Proje Bazlı Endüstriler çözümü, tasarım ve tedarikten, üretime, inşaat ve bakıma kadar tüm yaşam döngüsünü yönetir.

Bunun yanında:

  • Sözleşme Proje Teklifi (İş Geliştirme, CRM, Tahmin)

  • Sözleşme-Ödeme arası süreçler (Sözleşme Yönetimi, Varyasyon Emri Yönetimi, Ödeme Başvuruları, Kilometre Taşı Faturalandırması ve Geri Ödeme Faturalandırması)

  • Mühendislik ve Tasarım (PDM, BIM ve CAD Entegrasyonu, Doküman Kontrolü, Zaman ve İlerleme Takibi)

  • Üretim (Tesis Dışı ve Modüler Destek Dahil)

  • İnşaat ve Kurulum (İş Paketleri, Alt Sözleşme Yönetimi, Ekipman Kiralama)

  • Proje Planlama (Gantt, Ms Project ve Primavera Entegrasyon)

  • Proje Yönetimi (İlerleme ve Kazanılan Değer, Proje Maliyet Tahmini, Kaynak Planlaması)

  • Risk ve Fırsat

  • Dijital Varlık Yaşam Döngüsü süreçlerini destekler (BIM, Robotik, IoT, AI)

  gibi proje odaklı entegre çözümler sunar.

MÜHENDİSLİK, TAAHHÜT, SATIN ALMA (EPCI)


IFS, altyapı ve lojistik, savunma, tersane, petrol ve doğalgaz, enerji ve kamu hizmetleri gibi çeşitli sektörler için, dünyanın her yerindeki mühendislik ve taahhüt şirketleri için entegre kurumsal iş uygulamaları çözümü sunmaktadır.


Çözüm içerisine tam olarak entegre edilmiş Proje Maliyet Tahmini modülü sayesinde proje sonucunun ne olacağını doğru şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, sektöre özel önemli süreçlerden birisi olan sözleşme değişikliklerinin (varyasyonların) yönetilmesi de çözümümüzün içerisinde yer almaktadır.

İNŞAAT, ALTYAPI & ENDÜSTRİYEL SERVİSLER


IFS, altyapı ve lojistik, savunma, tersane, petrol ve doğalgaz, enerji ve kamu hizmetleri gibi çeşitli sektörler ve dünyanın her yerindeki mühendislik ve taahhüt şirketleri için entegre kurumsal iş uygulamaları çözümü sunmaktadır.


IFS çözümü, Satış ve Alt Sözleşme Yönetimi, Sözleşme Değişiklik Yönetimi (Varyasyonlar), Ekipman Kiralama ve Proje Finansal Tahminleme gibi sektöre özgü çözümler içerir. Modern teknolojiye sahip bir ERP olması nedeniyle, Dijital Varlık Yaşam Döngüsü süreçlerini (BIM, IoT, AI, Drones vb.) desteklemek için sağlam bir temel yaratır. Ayrıca Modüler ve Saha Dışı Üretim gibi sektörel trendler çözümünün içerisinde yer alır.

PROJE BAZLI ÜRETİM


IFS, dünyanın her yerindeki savunma, petrol ve doğalgaz, yüksek teknoloji,modüler inşaat ve ağır ekipman üreticileri gibi çeşitli sektörler ve üretim siparişine göre tasarım (ETO) yapan üretim şirketleri için entegre kurumsal iş uygulamaları çözümü sunmaktadır.


İhtiyaçları ve dinamikleri klasik üretim metodlarından çok farklı olan "üretim siparişine göre tasarım" (ETO), şirketin bütün süreçleriyle entegre çalışarak bunları tek bir ana proje planında birleştirebilir. Çözümümüzle, tüm şirketin değişen proje gereksinimlerini izleyebilir ve bunlara uyum sağlayan uçtan uca entegre tek ve merkezi bir proje planı ile çalışabilirsiniz. Bu sayede, proje geliştikçe plan da gelişir ve sonuçta tek bir merkezden tüm süreci takip edip, raporlayabilirsiniz.SERVİS


Entegre Servİs Yönetİmİ ERP Çözümü

IFS Kurumsal Servis Yönetimi, servis şirketlerine eksiksiz uçtan uca servis yönetimi sağlar, çoklu tedarikçi ile yapılan genel harcamaları azaltır ve servis zincirinin tüm süreçlerini kapsayan entegre bir çözümle rakipsiz verimlilik ve otomasyon sağlar. Lider Kurumsal Servis Yönetimi çözümümüz, varlık odaklı işletmelere eksiksiz bir servis çözümü sunarken, tüm süreçlerinizi basitleştirir.

GERÇEK ZAMANLI PLANLAMA & ÇİZELGELEME OPTİMİZASYONU


Yapay Zeka (AI) ve bir dizi gelişmiş algoritma kullanarak, IFS dinamik çizelgeleme motoru, saniyeler içinde birden fazla kısıtlamayla son derece büyük çizelgeleme sorunlarını çözer. Sistem, iş yeri konumu, trafik, teknisyen uygunluğu ve becerileri, taşıdıkları parçalar ve araçlar, birbirine bağlı görevler, SLA'lar ve her işin göreceli değeri gibi çok sayıda parametreyi dikkate alarak gerçek zamanlı verileri sürekli olarak analiz eder.

SİSTEM TAM ANLAMIYLA DİNAMİKTİR


Sistem, yeni acil işler, iş gecikmeleri veya trafik gecikmeleri gibi gün içi değişikliklere yanıt verir, gerçek zamanlı olarak yeniden hesaplama yaparak programı sürekli olarak yeni durumlara göre uyarlar. Bununla birlikte, sürekli olarak nelerin tamamlandığını izler ve gelişmeleri değerlendirir. Daha iyi bir servis getirisine sahip bir program bulursa, planın tamamlanmamış bir kısmını değiştirerek, işleri "tam zamanında karar verme" yaklaşımıyla kaynaklara yeniden tahsis eder. Aynı zamanda, fırsat odaklı bir yaklaşımla, rakip öncelikleri dengeler ve işleri birleştirmek ve planlı bakım faaliyetlerini harmanlamak için harekete geçer. Saniyeler içerisinde binlerce alternatifi değerlendiren sistem, optimize edilmiş bir plan belirler ve çalışanınızı gerçek istisnaları yönetmek için serbest bırakır.TEDARİK ZİNCİRİ


Bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımında tedarik zinciri yönetimi; servis, üretim ve projeler gibi temel süreçler ile iç içe geçmiş durumdadır ve işimizin ayrılmaz bir parçasıdır.


İşletmenizin yalın, çevik ve tam zamanlı olması için tedarik zincirinizin olabildiğince sorunsuz çalışması gerekir. Günümüzde, gitgide küreselleşen bir ortamda; maliyetleri kontrol ederken piyasadaki değişimlerin hızıyla baş edebilme yeteneği başarılı bir şekilde iş yapmanın en önemli unsurudur. Öyleyse, kendinize birkaç soru sorun: Tahminleriniz, talep arttıkça hızlanmanıza ve talebin zayıf veya kesintili olduğu zamanlarda yavaşlamanıza olanak sağlayacak kadar doğru mu? Müşterilerinize güvenilir sözler verebilir ve yerine getirebilir misiniz? İster depoda ister yolda bir kamyonette olsun, envanterinizdeki her bir parçayı takip edebilir misiniz? Son olarak, tüm bunları, pazar dalgalanırken büyümenize ve değişmenize olanak tanıyan tek bir entegre kurumsal yazılım paketi içinde yapabilir misiniz? Bu zorluklardan herhangi biri veya tümüyle karşı karşıyaysanız, IFS Uygulamaları'nın Tedarik Zinciri Yönetimi'ne daha yakından bakın. Bu çözüm, sizi işinizin kalbine yaklaştıran ve piyasada rakiplerinizin önünde tutan entegre bir çözümdür.

İŞLEVLER VE ÖZELLİKLER


Tedarik Zinciri Yönetimi çözümümüz; temel bileşenleri sayesinde, tedarik, depolama ve satış gibi işlevleri sağlar.


Bunun yanında:

  • Satış tahmini ve talep planlaması

  • Envanter planlama ve ikmal

  • Tedarik ağı görünürlüğü ve koordinasyonu için çoklu depo ve çoklu şirket planlama ve uygulama

  • Gelişmiş özelliklere sahip depo yönetimi çözümü

  • CRM, müşteri siparişi yönetimi ve fırsattan paraya kadar tüm işlemleri ve etkileşimleri yakalamak

  • SRM, satınalma sipariş yönetimi, tam bir tedarik çözümü için varış ve inceleme

  gibi gelişmiş Tedarik Zinciri Yönetimi özellikleri sunar.

GIDA VE İÇECEK ENDÜSTRİSİ İÇİN AKILLI TALEP PLANLAMASI


Talep Planlaması, kar odaklı bir tedarik zinciri döngüsünün anahtarı olarak gıda ve içecek endüstrisinde önemli bir rol oynamaktadır. Şirketiniz tedarik zincirinizdeki gerçek zamanlı verileri kullanarak gelecekteki talep ve mevsimsellik için plan yapılabilir, benzer ürünlerin satış düşüşlerinin farkında olabilirsiniz. Bununla birlikte, tedarik zincirinizi daha iyi yönetmek için işbirliği oluşturabilirsiniz.FİNANS


Diğer IFS Çözümleriyle uçtan uca entegre olan ve tüm finansal işleyişleri tek çatı altında toplayan IFS Finans Çözümü, ihtiyacınız olan tüm raporlamaları yapar ve doğru zamanda doğru kararları alabilmeniz için etkin bir karar destek sistemi oluşturur.


İşiniz ne kadar karmaşık olursa olsun, IFS ERP Finans Çözümü, uygulamaya koyacağınız her işe dönük kritik bilgiyi, en çok ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda sunar.


Kurumsal konsolidasyonlarda, proje mali kontrolünde, stratejik tahminlerde, operasyonel performansta ve uluslararası uyumda, IFS Finans bugün müşterilerini yarının başarıları için desteklemektedir.

MALİ MUHASEBE


Entegre defterler, muhasebe döngüsü boyunca yönetime ve denetime daha hızlı ve doğru dönem kapatmaları sağlar. Aynı bilgi kullanılarak hem o bilginin kaynağına erişilebilir hem de konsolidasyon için kullanılabilir.


Görselliği yüksek grafiksel panolar (dashboard) her kullanıcıya sistem erişim noktalarına, yetkilendirildiği ölçüde, rol bazlı önemli bilgilerin görünümünü sağlar.


Şirketinizin hem bugünkü hem de gelecekteki iş süreçleri, çözümümüzün otomasyona dayalı yapay zekâ özellikleri sayesinde kolaylaşır.

YÖNETİM MUHASEBESİ


Entegre veya birden fazla defter yapısı ve kod parçası ile, muhasebe dahil diğer tüm süreçlerden türetilen, finansal kararlar için gereken tüm bilgiler sistemin içerisinde tutulur ve ihtiyaç anında kolay bir şekilde yönetim raporlarının oluşturulmasına destek sağlar.


Tek tıklamayla, çoklu kod parçası hesap planı üzerinden;


  • Konsolidasyonlar

  • Departman, yönetici, ürün, proje, gider yeri ve bunların kombinasyonları

  gibi çeşitli kırılımlarda istenen raporlar alınabilir.


Doğrudan Microsoft Excel entegrasyonu, raporlama kolaylığı ve daha fazla analiz için bildiğiniz bir ortamda veri kümesini sağlar.

PROJE MUHASEBESİ


IFS Proje ve Finansal Kontrol çözümü, tüm proje yaşam döngüsünü uçtan uca kapsayacak şekilde; sözleşme öncesinden başlayarak, uygulama süresince, sonrasında hizmetten çıkarma ve devretme ile sonuçlanan tüm süreçlerde size destek olur.


Çözüm, en temel 10 kontrolü içermektedir:


  • Risk kayıtları

  • Sigortalar

  • Alt yüklenici performansı

  • Satın alma performansı

  • Maliyet eğrileri

  • Gelir ve hak ediş fatura çizelgeleri

  • Maliyet ve gelir tabloları

  • Proje nakit kontrolü

  • Yasal uyumluluk için gereken raporlar.

STRATEJİK MUHASEBE


Kurumsal performans yönetimi (CPM), karar vericilerin istenen kurumsal sonuçlara ulaşmalarını sağlayan öngörüler için önemli bilgileri sunmaya odaklanan stratejik muhasebe alanıdır.


IFS Kurumsal Performans Yönetimi (CPM) çözümü, entegre ve denetlenebilir gerçekleşen finansal sonuçları, bütçeleri ve tahminleri dijital ikizleriyle birleştirerek farklı senaryolar üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, endüstri normlarına göre karşılaştırmanıza yardımcı olarak, mevcut ve gelecekteki performansın sonuçlarına dayalı tahminlerini ve görsellerini sunmasını sağlar.


İster finansal planlama ve analiz, ister kaynak planlama, konsolidasyon, kurumsal strateji veya bunların kombinasyonları için kullanılsın, IFS Kurumsal Performans Yönetim çözümü, kurumsal hedeflere ulaşmak için gerekli tüm iş süreçlerini destekler.

KÜRESEL FİNANS YÖNETİMİ


Hem çok uluslu şirketler hem de bu noktayı hedefleyenler için IFS Finans Çözümü, çoklu paralel defter yapısı ile tüm yasal ve yönetişim gereksinimlerine uyum sağlayacak şekilde ve büyümeye hazır olarak size sunulur.


Çözümümüzün, uluslararası destek paketi, çoklu dil, çoklu para birimi ve birden fazla ülkenin yasal uyumluluklarına destek vermesi bakımından; şirketinizin her zaman en güncel IFS Uygulamaları'yla desteklendiği anlamına gelir.


IFS Kurumsal Performans Yönetim çözümümüz ile, küresel makro ekonomik olaylar, kurumsal riski değerlendirmek ve dünya olaylarına ve senaryo girdilerine dayanarak gerçek zamanlı olarak öngörülen sonuçları analiz etmek için kullanılabilir.İNSAN KAYNAKLARI


IFS çözümlerinin merkezinde bulunan IFS İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY), her organizasyonun can damarıdır. Teknolojiler, sürekli olarak iş yapış biçimlerini değiştirdikçe, bu değişikliklere uyum sağlayan entegre ve esnek bir ERP çözümü kaçınılmaz hale gelmektedir.


  • Stratejik kaynak bulma (işe alma) ve planlama

  • Yetenek geliştirme

  • Seyahat ve masraf yönetimi

  • Performans yönetimi

  • Uluslararası şirketler için temel İK

  gibi özellikleriyle IFS İnsan Kaynakları Yönetimi, bugünden yarının ekipleri için bireylerin geliştirilmesine yardımcı olur.

SEYAHAT VE MASRAF YÖNETİMİ


Projelere ve maliyet merkezlerine kayıt yapmak için harcanan zaman, zamana dayalı maliyeti yakalamanın önemli bir aracıdır. Buna değişken oranlarının rolünü, anlaşmasını, yetkilendirme ve yeterliğinin getirdiği karmaşıklığı eklediğimizde; zamana dayalı bir maliyetlendirme motoruna ihtiyacınız olacak demektir.


IFS Seyahat ve Masraf Yönetimi çözümü ile seyahat bilgilerinin detaylı girişlerini yapıp, masraf takiplerini yapabilirsiniz. Onay kurallarını oluşturarak, mesafe, kategori ve ulaşım yönetimi bazında yönetici onay kuralları tanımlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak harcırah hesaplama için gerekli alt yapı, çözüm içerisinde yer almaktadır.


IFS Seyahat ve Masraf Yönetimi çözümü özel gereksinimlerinize göre, doğrudan masraflar dahil, karmaşık zamana dayalı maliyetlendirme sağlar. PDKS Sistemiyle entegre bir seyahat ve masraf çözümü ile kurumsal, yasal veya sözleşmeye bağlı kurallarınıza uygun olarak tahakkuk ve ödeme aracına sahip olursunuz.

PERFORMANS YÖNETİMİ


Her şirket için, çalışanlarının yüksek performans göstermesi ve bunun sürekliliği çok önemlidir.


Etkin bir performans yönetimi için öz değerlendirme, hedeflerin tanımlanması, performans ölçümleri, geri bildirim, yönetsel rehberlik ve tüm bunların düzenli değerlendirme dönemleriyle gerçekleştirilmesi büyük bir önem arz etmektedir.


IFS İnsan Kaynakları Yönetimi, performansın hem çalışanlar hem yöneticiler nezdinde esnek bir çözüm olarak kullanılarak, istenildiği zaman ve şekilde yönetlmesini sağlar. Hedef havuzunda sınırsız hedef tanımlama, istenilen döneme göre performans izleme, çalışanın kendi kendini değerlendirebilmesi, kariyer planı oluşturabilme gibi özellikler bu çözümün ortaya koyduğu faydalar arasındadır.

YETENEK GELİŞTİRME VE STRATEJİK PLANLAMA


Küreselleşme, telknolojideki gelişmeler ve paydaşların eğilimlerindeki değişikliklerle birlikte roller de değişmek zorunda kaldı. Dolayısıyla, şirketlerde yetenek geliştirme değerli insanları bağlı tutmanın yanı sıra iş sürekliliğini sağlayabilmenin de önemli bir parçası halini aldı.

İster işe alım ister ortaklık veya yetenek geliştirme konusu olsun, IFS Yetenek Yönetimi doğru becerilere sahip insanların doğru zamanda doğru yerde olmaları konusunda şirketlere yardımcı olur.


STRATEJİK PLANLAMA

İş stratejilerinizin başarıya ulaşması için hangi kaynaklara ihtiyacınız var? Bu kaynakların hangi yeteneklerle donatılması gerekecek? Kaç kişi ve nerede yetiştirilecekler? Temel verilerinize dayanarak yıpranmayı hesaba kattınız mı?


Gelecekteki işe alım gereksinimlerini öngörmek ve bunların nasıl karşılanacağını planlamak, strateji hedeflerinize ulaşmanın kritik bileşenleridir. IFS Kurumsal Kaynak Planlama Çözümleri, stratejinin dijitalleştirilmesini sağlayarak kaynak planlama süreci için gerekli yetenek ve sayısal verileri tedarik eder. Böylece planlarınızı gerçekleştirmek için gerekli finansal kaynakların ayrılmasını sağlarsınız.
KALİTE


IFS KALİTE YÖNETİMİ

IFS Kalite Yönetimi, kontrol planlarını, test ve muayene talimatlarını, parçalar, tedarikçiler, veya üretim süreçleri için standartları veya bunların birbirleriyle olan kombinasyonlarını tanımlamanıza olanak tanır. 4 farklı işlev grubuna dayanmaktadır:


  • Kontrol Planları: Olası arızaların nedenlerini sıfıra indirgeyen bu fonksiyon, tekrar aynı arıza meydana geldiği takdirde nedenlerin tespit edilme sıklığını arttırır. Kontrol planları, mevcut ihtiyacı en kusurlu parçalara odaklamak için spesifikasyon sınırları dahilindeki yetenek endekslerini destekler.

  • SPC (İstatistiksel Süreç Kontrolü): Proses farklılıklarının yaygın nedenlerini, spesifik nedenlerden ayırarak süreçlerinizin güvenilir işlemesini sağlar.

  • FME (Özellik İşleme Motoru): Başarısızlığın potansiyel etkilerini analiz etmenize ve hangi kontrol mekanizmalarının faydalı olacağını belirlemenize olanak tanır.

  • MBR (Malzeme İnceleme Panosu): Kusurlu malzemenin elden çıkarılmasıyla ilgili özel bir işlevdir.

KALİTEDE UYUMLULUĞUN ANAHTARI


IFS Kalite Güvencesi 4 ana bölümden oluşur:


  • Uyum Planlaması: Sistemde uyum planlarını oluşturmak ve sürdürmek önemlidir. Aynı zamanda, verilerin kopyalanmasına gerek kalmadan denetim oluşturmak bu bölüm sayesinde oldukça basittir. Böylece sürece değer katar ve yönetimi otomatize edersiniz.

  • Denetim Yönetimi: Sistem, iç ve dış denetimlerin planlanması, programlanması ve yürütülmesi için destek sağlar. Denetimler herhangi bir IFS ekranına eklenebildiği için, Tedarikçi, Proje veya Süreç düzeylerinde analiz ve raporlamanın iyileştirilebileceği anlamına gelir.

  • Uygunsuzluk Raporu: Denetimler dahil herhangi bir IFS ekranından uyumsuzluk raporları oluşturmak mümkündür. Bu, kullanıcıların uygunsuzluk ayrıntılarını doğrudan başvurdukları nesneye (satın alma siparişi girişi, müşteri teslimatı, üretim süreci ve proje etkinliği gibi) göre raporlamasına ve kaydetmesine olanak tanır. Süreç elden çıkarma, düzeltme ve doğrulamayı içerir, yani tüm iş akışı IFS içinde ele alınır.

  • Düzeltici ve Önleyici Eylem: Düzeltici ve Önleyici Eylemler doğrudan bir NCR'den oluşturulabildiğinden, eksiksiz bir sistem çözümü ile sonuçlanır. Süreç, araştırma ve düzeltmeyi, doğrulama ve etkililiği ve bir temel nedenin kaydedilmesini destekler.

IFS KALİTE GÜVENCESİ


IFS Kalite Güvencesi, kalite yönetiminden sorumlu olanlara uluslararası pazarın gereksinimlerini desteklemek için tüm yetenekleri sağlar. Çözüm, kullanıcıların uyumluluğu planlamasına, denetimleri programlamasına ve yürütmesine, uygunsuzlukları rapor etmesine ve düzeltici/önleyici eylemleri kaydetmesine olanak tanır.


IFS Kalite Güvencesi, tüm endüstriler ve pazarlar için uygulanabilen eksiksiz bir çözümdür. İşlevselliğin tamamen entegre olması, kalite yönetim süreçlerinin iş süreçlerine çok daha yakın olacağı anlamına gelir. Kalite Yönetimi işinizin çok önemli bir parçası olduğundan, neden sisteminizin bir parçası olmasın?ENDÜSTRİ 4.0


DİJİTAL DÖNÜŞÜM/ENDÜSTRİ 4.0

"Dördüncü Endüstri Devrimi - Endüstri 4.0" ile sanal ve fiziksel sistemler entegre olarak kullanılmaktadır. İnternete bağlı her nesnenin üretim alanında daha fazla kullanmını içeren bu trend ile birlikte endüstriyel alanda köklü değişimlere ve iş geliştirmeden mühendisliğe kadar birçok yeniliğe tanık olmaktayız.


Bu noktada, dijital dönüşümün tüm şirketler tarafından içselleştirilmesi ve kabul edilmesi çok önemlidir. Dijital dönüşüm çağında, artık eski üretim konseptlerinin geçerli olmadığı gibi, günümüzde üreticiler artan karmaşıklığı ve kısalan ürün döngülerini yönetebilmek için akıllı üretime uyum sağlayabilen son derece vasıflı ve çevik çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Bu açıdan, dijital dönüşüm verimliliğin artırılması ve mevcut süreç maliyetinin düşürülmesi ile ilgilidir. Dijital Dönüşüm, aynı zamanda ürün tasarımlarını iyileştirmek ve yeni hizmetler sunmak için de fırsatlar ortaya koyar. Varlık bakımından yoğun işletmeler; ürün ve cihazlardan toplanan büyük miktarda veriye sahiptir. Ancak, günümüzde çok az işletme bu veriyi tam anlamıyla kullanabiliyor. Bunun için etrafınızdaki dünyada neler olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Sadece veriye ihtiyaç duymazsınız, analiz edebileceğiniz verilere ihtiyaç duyarsınız. Böylece eyleme dönüştürülebilen çözüm odaklı gözlemleri yakalayabilirsiniz.

ENDÜSTRİ 4.0'DA ERP'NİN ROLÜ


Varlık bakımından yoğun endüstriler için uzmanlaşmış global bir kurumsal uygulama şirketi olan IFS, müşterilerinin Dijital Dönüşüm virajından hızlanarak çıkmasına yardımcı olmak için yola çıktı. Yakın zamanda tanıtılan IFS IoT Business Connector, veri toplama - analiz / analiz - eylem arasındaki boşluğa köprü kuran bir araçtır. Tak ve çalıştır mantığı ile müşteriler; kullanıcı tanımlı, otomatikleştirilmiş veya yarı otomatikleştirilmiş işlemleri tetikleyebilen ve eyleme dönüştürülebilen gözlemleri tespit edebilirler. Bu şekilde tetiklenen eylemler, önleyici bakım, servis yönetimi, varlık yönetimi ve üretim için kullanılarak süreç maliyetinin düşürülmesine yardmcı olur.

IFS IoT BUSİNESS CONNECTOR


IFS Business Connector IoT analizlerini IFS Uygulamalarındaki eylemler haline getiriyor. Amaç, çevreyi gözlemlemek ve algılanan zorlukları fırsatlara çevirmektir.


İlk adım veri toplamaktır. Bu, tesisin içinde veya sahadaki cihazlarda bulunan sensörler vasıtasıyla yapılabilir. Toplanan verilerin tümünden yararlanmak için bir keşif aşamasından geçilmesi gerekiyor. Bu işlem, verinin sizin için anlamlı kısımlarını "gözlem" leme bulma işlemidir. IFS IoT Business Connector'ün bir bileşeni olan IFS IoT Discovery Manager, keşif platformları ile uyumlu çalışarak ek yönetim ve izleme özellikleri sağlar. Bunun ardından IFS IoT Gateway (IFS IoT Business Connector'ün bir başka bileşeni) bulut tabanlı keşif ve IoT verisinin analizi ile kurum içi veya bulut tabanlı IFS uygulamaları arasındaki iletişimi sağlar.

VERİLER NASIL İŞLEM YAPAR?


IFS IoT Business Connector'ün pilot uygulayıcıları, insan incelemesi ve detaylandırılması ya da (kurallara bağlı) otomatik eylemler ya da her ikisi aracılığıyla toplanan veriler ile nasıl işlem yapar? Bu soruya cevap olarak birkaç örnek verebiliriz:


Toplu taşıma aracının (örn. Metro) kapısının açılmaması bir servis çağrısını tetikleyebilir. Dolu ve boşaltılması gereken haşere kapanı, haşere kontrol şirketindeki bir servis mühendisini uyarabilir. Bir ekipman parçasının titreşimi, sıcaklığı veya voltajındaki değişiklikler, ofis saatleri dışında bile bakım şirketine bir uyarı sinyali göndererek üretimin durmasını önleyebilir.


Gerçek sonuç yalnızca işletmenizi optimize etmek için verileri, keşfi ve operasyonları etkili bir şekilde kullanıp eyleme dönüştürdüğünüzde ortaya çıkar. Bu bakımdan, yeni dönemde ürüne artık "hizmet" denmektedir. Ürün satışlarınız devam ederken yeni gelir fırsatları, bakım veya danışmanlık hizmetleri, bir hizmet olarak yazılım veya verimli çalışma saatleri gibi sonuçlar olarak size dönebilir.


Dijital Dönüşüm, birçok sanayide gerçek bir “oyun değiştirici” olarak konumlandırılmaktadır. IFS çözüm ortağı olarak, müşterilerimizin bir sonraki aşamaya güvenle geçmelerine yardımcı oluyoruz.IFS DESTEK


IFS Destek, misyonu gereği; müşterilerimize kesintisiz, kullanımı kolay ve ürün odaklı bir hizmet kanalı sunmaktadır. IFS Destek aynı zamanda, müşterilerimizin IFS ürünleriyle ilgili nitelikli, fonksiyonel ve çözüme dönük hizmetlerin odak noktasını oluşturmaktadır. Amacımız müşteri sorunlarının zamanında, etkin ve doğru şekilde çözülmesini sağlamak olduğundan; misyonumuz da daha fazla müşteri memnuniyeti elde etmektir.


IFS Destek, müşterilerimizin yerel koşulları hakkında hızlı yanıt ve geri bildirim sağlayabilmek adına, dünyanın dört bir yanındaki çoklu destek merkezlerinden oluşmaktadır. Bu doğrultuda en verimli ve müşteri odaklı hizmetleri sunmaya kendini adamıştır.

GENİŞLETİLMİŞ DESTEK


Bu hizmet, "Hizmet ve Destekler Politikası"nda açıklanan destek süresini uzatmaktadır. Lisanslı yazılım, orijinal/standart süresi sona erdikten sonra; yazılım dokümentasyonuna uygun olarak çalışacaktır.


Ayrıca özelleştirmeler, entegrasyon ve mobil uygulama çözümlerimiz ile esnekliğinizi arttırıyoruz.


EK SUNUCU

Bu hizmet, ek kaynak kodu denetimi içeren bir prototip üzerinden destek sağlamaktadır.

ÖZELLEŞTİRME DESTEĞİ


IFS tarafından geliştirilen ve onaylanan tüm özelleştirmeler için destek hizmetlerinin sağlanmasını kapsamaktadır. Bu destek, özelleştirmenin öngörülen şekilde çalışmasını engelleyen arızaların düzeltilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, özelleştirilmiş yazılımların da önceden tasarlandığı biçimde çalışmasını sağlayacak temel güncelleme ve düzeltmeleri içermektedir.

87
PROJE
25
ŞEHİR
68
REFERANS
46
DANIŞMAN

İLETİŞİM

İLETİŞİM

İşletmeniz için en yaratıcı çözümleri sunuyoruz.

There was a problem validating the form please check!
The connection to the server timed out!
Successfully sent !

Bizi Arayın: (0216) 807 04 07